Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Stradunach

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratorium Przyszłości szkoła otrzymała sprzęt, dzięki któremu nasi uczniowie mogą w jeszcze lepszy sposób rozwijać w sobie umiejętność uczenia się oraz zdobywać praktyczne umiejętności.

 


W naszej szkole prężnie działa chór szkolny, który regularnie wykorzystuje najnowszy sprzęt nagłaśniający w postaci mikrofonów, głośników oraz innych mobilnych zestawów nagłośnieniowych. Społeczność szkolna często bierze udział w różnych inicjatywach oraz przedstawieniach. Teraz, gdy mamy nowe aparaty i kamery, wspomagane statywami i zestawami oświetleniowymi nasze działania zapisują się na trwale w historii szkoły. Często do nich wracamy, aby na nowo przeżyć wspólnie te ważne momenty. 

 


Dynamicznie zmieniający się świat prowadzi do szybkiego rozwoju kompetencji cyfrowych już od najmłodszych lat. Nasi uczniowie mogą w sposób praktyczny rozwijać te umiejętności. Wykorzystujemy zróżnicowane zestawy klocków w nurcie STEAM, drukarkę i długopis 3D. Obsługa laptopów, tabletów oraz znajomość różnych innych podzespolów komputerowych jest dla nas czystą przyjemnością. Dodatkowo uczniowie klas starszych na lekcjach techniki mogą praktykować wykonywanie zadań przy wykorzystaniu stacji lutowniczej.

 


Rękodzieło to kreatywny sposób spędzania czasu. Uczniowie mają okazję na lekcjach nauczyć się obsługiwać maszynę do szycia. Korzystać z drutów i szydełek do realizacji własnych pomysłów. 

Kwota dofinansowania szkoły: 61054,37zł