Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Stradunach

Akademia Mocy w naszej szkole!

Już w najbliższą środę w naszej szkole odbędą się wyjątkowe zajęcia edukacyjne w ramach Akademii Mocy – ogólnopolskiego programu realizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE).
Uczniowie klas 7 i 8 wezmą udział w interaktywnym widowisku pełnym eksperymentów, pokazów i nowoczesnych technologii, podczas których:
-  dowiedzą się, skąd bierze się prąd w naszych domach,
-  zobaczą wyładowania elektryczne i zjawiska plazmy,
-  uruchomią świetlówki bez podłączenia do gniazdka,
-  sprawdzą pobór mocy urządzeń i natężenie pola elektromagnetycznego,
-  a na specjalnej makiecie poprowadzą linię elektroenergetyczną od źródła energii do miasta.
Zajęcia poprowadzą niezwykli bohaterowie – Nikola Tesla oraz PowerMan, którzy w humorystyczny i przystępny sposób wprowadzą uczniów w świat energii i nowoczesnej energetyki. Nie zabraknie też quizów online, multimediów i strefy OZE.
To będzie nauka przez doświadczenie, świetna zabawa i doskonałe uzupełnienie wiedzy z fizyki, geografii i nauk przyrodniczych. Czekamy z niecierpliwością!

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności