Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Stradunach

Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu. Konsekwencje prawne hejtu w Internecie. - zajęcia profilaktyczne w klasie 3b.

Uczniowie klasy 3b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych, które skupiły się na dwóch kluczowych obszarach: bezpiecznym korzystaniu z Internetu i świadomości konsekwencji prawnych związanych z hejtem online. 

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach edukacji społecznej oraz informatycznej.

Cele zajęć:
●      Podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z Internetem.

●      Kształtowanie umiejętności korzystania z Internetu w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

●      Zachęcanie do szacunkowego i pozytywnego zachowania online.
Tematyka Zajęć:
●      Bezpieczne korzystanie z Internetu: uczniowie zdobywali wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa online, ochrony prywatności oraz konsekwencji korzystania z niebezpiecznych stron internetowych.

●      Świadomość konsekwencji prawnych hejtu: uczniowie poznali pojęcie hejtu w Internecie i zrozumieli, jakie mogą być skutki prawne takiego zachowania. Omówiono również znaczenie szacunku w sieci i kultury internetowej., 
W ramach zajęć z zakresu edukacji informatycznej uczniowie napisali wiersz “Netykieta”” oraz omówili zasady poprawnego i bezpiecznego zachowania się w Internecie. Podczas zajęć z wychowawca wykonano plakaty na temat bezpiecznego i poprawnego funkcjonowania w cyfrowym świecie.

Pamiętajmy, że nasze zachowanie w sieci wpływa na ogólną kulturę internetową. Kierując się zasadami etyki online, możemy wspólnie pracować nad stworzeniem bezpiecznego i pozytywnego środowiska dla wszystkich użytkowników.

Galeria zdjęć

Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (1) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (2) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (3) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (4) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (5) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (6) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (7) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (8) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (9) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (10) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (11) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (12) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (13) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (14) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (15) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (16) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (17) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (18) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (19) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (20) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (21) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (22) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (23)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności