Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Gminne Obchody Dnia Dziecka

1 czerwca obchodziliśmy w Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach święto wszystkich dzieci, czyli Dzień Dziecka. Tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć wyjątkowych atrakcji i wyjątkowych gości. Wszystko po to, by umilić jak najlepiej czas najmłodszym mieszkańcom Gminy Ełk. Uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Ełk spotkali się, by wspólnie świętować Gminny Dzień Dziecka pt.: ”Zielono Mi”. Patronat honorowy tego wydarzenia objął pan Wójt Gminy Ełk - Tomasz Osewski. Wśród zaproszonych gości witaliśmy Ks. Piotra Walczaka CRL, proboszcza parafii w Stradunach. Niespodzianką okazała się wizyta pani Olgi Semeniuk - Patkowskiej - wiceminister Rozwoju i Technologii, dzięki czemu transmisję z tego niezwykłego dnia mogliśmy oglądać na żywo w TVP INFO. 

Organizatorem całego wydarzenia był Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach oraz Centrum Kultury Gminy Ełk.

Imprezę finansowo wsparli:  Wójt Gminy Ełk - pan Tomasz Osewski, Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z.o.o., Sołectwo Straduny, Rada Rodziców ZSS w Stradunach, Animex Food, Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu.

Dzieci miały zapewnione liczne ekologiczne, sportowe, interaktywne gry i zabawy. Mogły zaprezentować swoje talenty w pokazach tanecznych, gimnastycznych, wokalnych, plastyczno - technicznych czy kulinarnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dwa konkursy ogłoszone wcześniej, tj. gminny konkurs techniczno - plastyczny - “EKO-SZTUKA” oraz konkurs kulinarny - “Ciasto z Zielonym Akcentem”. Komisje wytypowały laureatów i zostały wręczone nagrody rzeczowe.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy pojazdów służb ratowniczych - OSP w Stradunach, Policji w Ełku, pojazdów odbierających odpady oraz sprzętu ciężkiego.

Najśmielsze oczekiwania organizatorów przerosła również “Wymiana roślin i książek”. Rośliny i książki dostały się w ręce nowych właścicieli. Co bardzo ucieszyło pomysłodawców tej akcji.

Dzieci miały zapewniony ciepły posiłek, słodkie napoje, słodkie i słone przekąski. m.in. dzięki Zakładowi Usług Gminnych, ANIMEX FOODS i Obsłudze Szkoły w Stradunach.

Św. Jan Paweł II pisał, że dzieci “pozwalają myśleć o przyszłości”

Za rok kolejny dzień dziecka, o którym już organizatorzy, sponsorzy i patroni myślą i mają kolejne pomysły nad przeżyciem tego dnia w nadzwyczajny i wyjątkowy sposób.

*Podczas imprezy wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu rządowego Laboratoria Przyszłości

Galeria zdjęć

Scena główna - początek imprezy - zaproszeni goście Transmisja telewizyjna TVP p. Olga Ewa Semeniuk-Patkowska i p. Tomasz Osewski Pokazy OSP Straduny Zdjęcia z drona - posesja szkoły Zdjęcia z drona - posesja szkoły Zdjęcia z drona - posesja szkoły p. Olga Ewa Semeniuk-Patkowska i p. Tomasz Osewski Wymiana roślin Wymiana książek i roślin Wymiana książek p. Olga Semeniuk-Patkowska, p. Tomasz Osewski, ks. probosz Piotr Walczak Quizy interaktywne/ Promocja ekologicznych postaw Uczeń w wozie policyjnym Zaproszeni goście Zdjęcia z drona - posesja szkoły Eko-Sztuka - rozdanie nagród Pojazdy ZUG Wymiana roślin Festyn - dmuchańce Festyn - scena główna Zdjęcia z drona - festyn Pani Wiceminister i Pan Wójt p. Olga Semeniuk-Patkowska, p. Tomasz Osewski, ks. probosz Piotr Walczak Pokazy policyjnego sprzętu Festyn - scena główna Dmuchańce Festyn Festyn - scena główna Festyn Festyn Festyn Festyn Quizy interaktywne/ Promocja ekologicznych postaw Festyn Pokazy talentów Festyn Konkurs na Najsmaczniejsze Ciasto z ZIelonym Akcentem Scena główna - pokazy talentów Quizy interaktywne/ Promocja ekologicznych postaw Quizy interaktywne/ Promocja ekologicznych postaw Loteria fantowa Pokazy talentów Pokazy talentów Quizy interaktywne/ Promocja ekologicznych postaw Uczeń w pojeździe odbierającym odpady Quizy interaktywne/ Promocja ekologicznych postaw Quizy interaktywne/ Promocja ekologicznych postaw Quizy interaktywne/ Promocja ekologicznych postaw Pokazy talentów Pokazy talentów Pokazy talentów Pokazy talentów Pokazy talentów Uczeń podczas festynu - pokazy policji Pokazy talentów Pokazy talentów Quizy interaktywne/ Promocja ekologicznych postaw Quizy interaktywne/ Promocja ekologicznych postaw
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.