Akademia Mocy w naszej szkole!
Już w najbliższą środę w naszej szkole odbędą się wyjątkowe zajęcia edukacyjne w ramach Akademii Mocy – ogólnopolskiego programu realizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE).
Uczniowie klas 7 i 8 wezmą udział w interaktywnym widowisku pełnym eksperymentów, pokazów i nowoczesnych technologii, podczas których:
- dowiedzą się, skąd bierze się prąd w naszych domach,
- zobaczą wyładowania elektryczne i zjawiska plazmy,
- uruchomią świetlówki bez podłączenia do gniazdka,
- sprawdzą pobór mocy urządzeń i natężenie pola elektromagnetycznego,
- a na specjalnej makiecie poprowadzą linię elektroenergetyczną od źródła energii do miasta.
Zajęcia poprowadzą niezwykli bohaterowie – Nikola Tesla oraz PowerMan, którzy w humorystyczny i przystępny sposób wprowadzą uczniów w świat energii i nowoczesnej energetyki. Nie zabraknie też quizów online, multimediów i strefy OZE.
To będzie nauka przez doświadczenie, świetna zabawa i doskonałe uzupełnienie wiedzy z fizyki, geografii i nauk przyrodniczych. Czekamy z niecierpliwością!


