„Barwy roku – szukam, tworzę” – program edukacyjny
W ramach zajęć rozwijających kreatywność uczennica klasy VII – Klaudia Masalska realizowała program „Barwy roku – szukam, tworzę”. Zajęcia miały charakter plastyczno-techniczny i pozwalały na swobodne eksperymentowanie z różnorodnymi materiałami. Podczas zajęć uczennica tworzyła dekoracje oraz proste przedmioty użytkowe, często wykorzystując materiały wtórne i naturalne. Tematyka prac nawiązywała do zmieniających
się pór roku oraz świąt. Dotychczas realizowane były prace inspirowane jesienią i zimą, a w kolejnych miesiącach planowane są działania związane z wiosną i latem. Udział w zajęciach sprzyjał rozwijaniu kreatywności, sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wyobraźni. Praca twórcza wzmacniała także poczucie sprawczości, samodzielność i radość z własnych osiągnięć. Zajęcia stanowiły dla uczennicy
przestrzeń do wyrażania siebie i odkrywania nowych możliwości twórczych.
Magdalena Mejer

