Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu. Konsekwencje prawne hejtu w Internecie. - zajęcia profilaktyczne w klasie 3b.

Uczniowie klasy 3b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych, które skupiły się na dwóch kluczowych obszarach: bezpiecznym korzystaniu z Internetu i świadomości konsekwencji prawnych związanych z hejtem online. 

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach edukacji społecznej oraz informatycznej.

Cele zajęć:
●      Podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z Internetem.

●      Kształtowanie umiejętności korzystania z Internetu w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

●      Zachęcanie do szacunkowego i pozytywnego zachowania online.
Tematyka Zajęć:
●      Bezpieczne korzystanie z Internetu: uczniowie zdobywali wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa online, ochrony prywatności oraz konsekwencji korzystania z niebezpiecznych stron internetowych.

●      Świadomość konsekwencji prawnych hejtu: uczniowie poznali pojęcie hejtu w Internecie i zrozumieli, jakie mogą być skutki prawne takiego zachowania. Omówiono również znaczenie szacunku w sieci i kultury internetowej., 
W ramach zajęć z zakresu edukacji informatycznej uczniowie napisali wiersz “Netykieta”” oraz omówili zasady poprawnego i bezpiecznego zachowania się w Internecie. Podczas zajęć z wychowawca wykonano plakaty na temat bezpiecznego i poprawnego funkcjonowania w cyfrowym świecie.

Pamiętajmy, że nasze zachowanie w sieci wpływa na ogólną kulturę internetową. Kierując się zasadami etyki online, możemy wspólnie pracować nad stworzeniem bezpiecznego i pozytywnego środowiska dla wszystkich użytkowników.

Galeria zdjęć

Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (1) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (2) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (3) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (4) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (5) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (6) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (7) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (8) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (9) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (10) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (11) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (12) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (13) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (14) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (15) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (16) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (17) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (18) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (19) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (20) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (21) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (22) Bezpieczne i poprawne korzystanie z Internetu - zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb (23)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.