Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Stradunach

Pierwsza pomoc w 3b

W listopadzie  w klasie 3b odbyły się zajęcia z  zakresu udzielania pierwszej pomocy.  Spotkanie uczniów z pielęgniarką szkolną Panią Krystyną Rusiecką  obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

Poprzez ciekawe formy  i metody pracy wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. W czasie szkolenia każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie objęci szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania  w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Im więcej uczniów znających zasady udzielania pierwszej pomocy, tym bezpieczniej wśród polskiego społeczeństwa.

Małgorzata Cwalina

Galeria zdjęć

Pierwsza pomoc w 3b 20 Pierwsza pomoc w 3b 19 Pierwsza pomoc w 3b 18 Pierwsza pomoc w 3b 17 Pierwsza pomoc w 3b 16 Pierwsza pomoc w 3b 15 Pierwsza pomoc w 3b 14 Pierwsza pomoc w 3b 13 Pierwsza pomoc w 3b 12 Pierwsza pomoc w 3b 11 Pierwsza pomoc w 3b 10 Pierwsza pomoc w 3b 9 Pierwsza pomoc w 3b 8 Pierwsza pomoc w 3b 7 Pierwsza pomoc w 3b 6 Pierwsza pomoc w 3b 5 Pierwsza pomoc w 3b 4 Pierwsza pomoc w 3b 3 Pierwsza pomoc w 3b 2 Pierwsza pomoc w 3b 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności