Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Podróże klasy VII i VIII

 W połowie listopada uczniowie klas 7-8 wybrali się do stolicy Mazur-Giżycka oraz głównego miasta Warmii-Olsztyna. W Giżycku przeszli szlakami Twierdzy Boyen, najlepiej zachowanego XIX-wiecznego obiektu obronnego znajdującego się na terenie Polski, zresztą nigdy niezdobytego,który powstał z inicjatywy  pruskiego generała Hermana von Boyena. Dziś budowla stanowi atrakcję turystyczną, ale w czasie I wojny światowej powstrzymywała wojska rosyjskie, które atakowały Giżycko, potem pełniła rolę szpitala, zaś w czasie II wojny światowej była siedzibą niemieckiego wywiadu. 

  Spacer po Giżycku uczniowie rozpoczęli od obejrzenia zamku krzyżackiego z zachowanym, XVII-wiecznym skrzydłem,drewnianego mostu i promenady na jeziorze Niegocin, a zakończyli przy Pomniku  Bojowników o Wolność Ziemi Mazurskiej z 1987 r., gdzie usłyszeli m. in o Gustawie Gizewiuszu, któremu Giżycko zawdzięcza swoją nazwę.

    W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego grupa rozpoczęła zwiedzanie od Domu Gazety Olsztyńskiej dawnej siedziby redakcji “Gazety Olsztyńskiej”, po czym przeszła ulicami Starego Miasta, podziwiając  Stary Ratusz, stylizowane na dawne kamienice budynki, tzw. Dom Burmistrza, najstarszy murowany budynek mieszkalny w Prusach, następnie idąc na szczęście pod Wysoką Bramą uczniowie udali się do Muzeum Archidiecezji Warmińskiej mieszczącej się przy bazylice konkatedralnej św. Jakuba. Swoją wycieczkę zakończyli w Zamku Kapituły Warmińskiej, siedziby między innymi Mikołaja Kopernika, tamże uczniowie zobaczyli jak mieszkał i pracował nasz wielki astronom.

  Mimo kapryśnej i deszczowej pogody wyjazdy były udane i przybliżyły naszym dzieciom, ważne wiadomości na temat ich regionu, znakomitych postaci czy zabytków architektury.

Katarzyna Szuchnicka

 

 

Galeria zdjęć

Podróże klasy VII i VIII 74 Podróże klasy VII i VIII 73 Podróże klasy VII i VIII 72 Podróże klasy VII i VIII 71 Podróże klasy VII i VIII 70 Podróże klasy VII i VIII 69 Podróże klasy VII i VIII 68 Podróże klasy VII i VIII 67 Podróże klasy VII i VIII 66 Podróże klasy VII i VIII 65 Podróże klasy VII i VIII 64 Podróże klasy VII i VIII 63 Podróże klasy VII i VIII 62 Podróże klasy VII i VIII 61 Podróże klasy VII i VIII 60 Podróże klasy VII i VIII 59 Podróże klasy VII i VIII 58 Podróże klasy VII i VIII 57 Podróże klasy VII i VIII 56 Podróże klasy VII i VIII 55 Podróże klasy VII i VIII 54 Podróże klasy VII i VIII 53 Podróże klasy VII i VIII 52 Podróże klasy VII i VIII 51 Podróże klasy VII i VIII 50 Podróże klasy VII i VIII 49 Podróże klasy VII i VIII 48 Podróże klasy VII i VIII 47 Podróże klasy VII i VIII 46 Podróże klasy VII i VIII 45 Podróże klasy VII i VIII 44 Podróże klasy VII i VIII 43 Podróże klasy VII i VIII 42 Podróże klasy VII i VIII 41 Podróże klasy VII i VIII 40 Podróże klasy VII i VIII 39 Podróże klasy VII i VIII 38 Podróże klasy VII i VIII 37 Podróże klasy VII i VIII 36 Podróże klasy VII i VIII 35 Podróże klasy VII i VIII 34 Podróże klasy VII i VIII 33 Podróże klasy VII i VIII 32 Podróże klasy VII i VIII 31 Podróże klasy VII i VIII 30 Podróże klasy VII i VIII 29 Podróże klasy VII i VIII 28 Podróże klasy VII i VIII 27 Podróże klasy VII i VIII 26 Podróże klasy VII i VIII 25 Podróże klasy VII i VIII 24 Podróże klasy VII i VIII 23 Podróże klasy VII i VIII 22 Podróże klasy VII i VIII 21 Podróże klasy VII i VIII 20 Podróże klasy VII i VIII 19 Podróże klasy VII i VIII 18 Podróże klasy VII i VIII 17 Podróże klasy VII i VIII 16 Podróże klasy VII i VIII 15 Podróże klasy VII i VIII 14 Podróże klasy VII i VIII 13 Podróże klasy VII i VIII 12 Podróże klasy VII i VIII 11 Podróże klasy VII i VIII 10 Podróże klasy VII i VIII 9 Podróże klasy VII i VIII 8 Podróże klasy VII i VIII 7 Podróże klasy VII i VIII 6 Podróże klasy VII i VIII 5 Podróże klasy VII i VIII 4 Podróże klasy VII i VIII 3 Podróże klasy VII i VIII 2 Podróże klasy VII i VIII 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.